Lugu kolmeaastasest Cleanellast

Kuidas murest kasvas idee

See lugu sai alguse palju rohkem, kui kolm aastat tagasi. Iluteeninduses koolitajana tegutsedes tajusin iga järgneva koolitusega järjest rohkem tühimikku hügieenialastes teadmistes. Ilumeistriks võis õppida lausa kolme päevaga, koolitama võis hakata igaüks, kes tahtis (seda võib veel tänagi) ja keegi ei tundnud muret mingite terviseriskide või nakkuste pärast. Tavapärane oli tollel ajal keskenduda kutseoskuste õpetamisele, kuid mind jäid painama hoopis teised küsimused. Kindlasti oli üheks põhjuseks ka enda isiklik kogemus järjest süveneva allergia näol, teiseks ei meeldinud mulle igaõhtune ärritus kurgus, mis ajas köhima ja pani muretsema jne. Isikukaitsevahenditest ja dekontaminatsioonist ei teadnud keegi midagi. Tajudes vastutuse suurust kasvas ka mure. Mure tekitas küsimusi, millele polnudki nii lihtne vastuseid leida. 

Täna, umbes 20 aastat hiljem on informatsiooni küll natuke rohkem, aga tühimikud ilu- ja isikuteeninduse õppekavades on ikka endiselt sees. 

Hilisem üllatus oli see, et need tühimikud ei olnud mitte ainult iluteeninduses vaid laiemas mõttes isikuteeninduses. Näiteks, isegi kõrgkoolis on võimalik õppida aastaid oma eriala nii, et tööle asudes ei ole õrna aimugi sellest, kuidas kliendilt kliendile kasutatavaid töövahendeid puhastada või ehk isegi desinfitseerida. 

Cleanella sai loodud, selleks, et anda vastuseid ilu- ja isikuteeninduses õppivatele, tööd alustavatele ja vajadusel ka kogemustega töötajatele. Pakkuda lahendusi, kuidas töötada nii, et meelepärast tööd ka aastate pärast terve ja õnnelikuna saaks teha. Kuidas vältida nakkuste levikut, hoida iseenda tervist ja oma kliente. Kuidas korraldada kõik nii, et see oleks lihtne ja loogiline, mitte liiga ajakulukas.

Mis kõige olulisem, et aidata meie klientidel mõista hügieeni vajadust ja tagajärgi. Soovime kummutada arusaama, nagu hügieenireeglite täitmine oleks vajalik vaid terviseameti inspektori jaoks. 

Kuidas ideest kasvas ettevõte

Hakka või uskuma, et kõik juhtub põhjusega. Erinevate põhjuste tagajärjel sündis ühel hetkel otsus, luua firma. Alustades oli meid kaks, tänaseks on ühest asutajaliikmest saanud mentor desinfektsioonivaldkonnas, kellelt on alati hea tekkinud küsimustele vastuseid saada.

Esimene aasta oli Cleanella jaoks vaikne aeg, aeg-ajalt tekkis küsimus, et kas üldse tegevusega alustada, siis, et kuidas siis edasi minna, millest alustada.

Teine aasta alustasime! Hoogu andsid tänaste koostööpartnerite toetavad utsitused „millal te alustate, ma nii tahaks juba sinu käest osta“ või „ kas sa saaksid meile hügieeniplaani ära teha“ või „ma tahaks, et sa mu salongi tüdrukutele hügieenikoolituse teeksid“. Lõpuks käivitasime oma e-poe ja hakkasime pakkuma ka esimesi hügieenikoolitusi. Paralleelselt isikliku arengu ja õppimisega arenesid ka ettevõte ja tootevalik. 

Ja siis see juhtus… Vaevu olime saanud avada oma e-poe ja käia ka juba oma esimesel messil, milleks oli NOM Festivali Ilumess, kui tulid esimesed märgid koroonast.

Ei teagi, kas ajastus oli hea või halb, aga meie alles käivitunud e-poodi tabas ostubuum. Jäi üle vaid imestada, et kuidas nad meid leidsid… Taas kord õppimine ja töö käsikäes, polnud aega ohkida, kõik tuli meeletu kiirusega toimima saada. Ajal, kui kogu riik läks lukku ja teised kodudes igavlesid, siis meil käis kibekiire töö ja õppimine endiselt käsikäes. Me saime hakkama! 

Kolmas aasta tõi meile suure sammu edasi. Lõpuks saime oma ruumid. Me saime kodukontorist välja ja see kvaliteedimuutus on olnud uskumatu. Alguses oli põhjuseks vaid ruumipuudus ja kindel arusaam, et kahekesi me enam koju ei mahu – üks peab välja kolima, kas meie või ettevõte… Õnneks oli see ettevõte! 

Kuidas meil on vedanud fännide ja koostööpartneritega

Me ei saaks toimida, kui meil ei oleks nii palju fänne, kellest me tunneme igapäevaselt väga suurt rõõmu. Kliendibaas ei ole täna enam ainult ilu- ja isikuteenindus ja täiesti arusaadav, sest teeninduse valdkond on oluliselt laiem. Meie tootevalik on sageli nii universaalne, et toode sobib ühtviisi nii ilusalongi, arstikabinetti kui isegi kardirajale või korstnapühkijale.

Mitte päevagi ei ole me nõus tegutsema ilma oma eriliste koostööpartneriteta. On uhke olla TegevusTe hügieenipartner, kelle eesmärk on tagada võimalikult ohutu teenus lastele ka nakkuste osas, et asutusest ei saaks patsillipesa, kust iga laps lahkub paraja koguse haigusetekitajatega. Kuidas puhastada pallimerepalle, teraapiavahendeid, mida lapsed sageli ka suhu pistavad või milline on õige kätehügieen, seda teab tänaseks TegevusTe väga hästi. 

Meie koostööpartneriteks on mitmed tunnustatud koolitajad iluteeninduse valdkonnas. Näiteks Salong 5 Viili Pärnus, kes hakkas esimesena oma poes teiste toodete kõrval pakkuma ka meie tootevalikut. Nii sealses salongis töötavatele iluteenindajatele kui nende klientidele ja muidugi koolituskeskuse õpilastele pakuvad ka meie tooted rõõmu.

Tore koostöö on koolitajaga salongist Be You, kes on otsustanud jääda oma liistude juurde keskendudes baaskoolitustel vaid kutseoskuste õpetamisele ja palunud hügieenikoolitused meil üle võtta. Lisaks müüb ka BeYou Tartus meie tooteid ja kasutab neid rõõmsalt nii oma salongi kui koolituse töös.

Meie tooteid kasutavad ja pakuvad oma õpilastele veel Anneken Koolitused, Nanails OÜ ja  EB Nails Koolitused. Ning kõige värskem koostööpartner on Salonkauplus, kellega oleme nii mõnegi uue idee käima lükanud ja mõtteid edaspidise osas on meil ka palju.

Kas just koostööpartner, aga kindlasti peaks ära märkima veel ühe erakordseima kogemuse koostöö osas. Kuna Cleanella on kord juba selline, et kui kohtab probleemi, kohe tõttab appi ???? siis tõttasime ka appi tuntud blogijale Mallukale pakkudes talle oma tooteid. Malluka heakskiit meie tunnustatud Grilli üle tekitas jalustrabava ostubuumi, milleks me ei osanud absoluutselt valmis olla. Mõne aja möödudes lisandus ka teine ostubuum. Üks meie klientidest märkas Malluka postitust ja muret liimijääkide eemaldamise kohta. Saatsime oma Glue, et ehk see aitab… ja taas kord järgnes tootele ostubuum, mis suutis meid endiselt jalustrabavalt üllatada. 

Mida neljas aasta toob?

Ootame ise ka huviga ???? Elu on täis üllatusi! Kogu aeg on väga põnev. Vahel on väsitav ja vahel on kurb. Me pakatame ideedest, mida tahaks ellu viia ja loodame, et aasta pärast saame teha blogi sellest, kuidas tänased ideed on realiseerunud ja need on meie klientidele palju kasu toonud.

Lõpetuseks, et kui kasvõi üks asutus või salong või erakabinet, mis iganes, saab meie käest mõne hea nipi, mõne idee, natuke praktilist nõu ja ägedaid tooteid, osates neid ka õigesti kasutada, siis on meie tegemised ennast õigustanud. 

Kui kasvõi üks asutus või salong või erakabinet saab olema tänu meie poolt jagatud infole ja tootevalikule puhtam, siis on meie eesmärgid täitunud. 

Kui kasvõi üks klient, olgu see täiskasvanu või laps, saab tänu meie tegemistele tarbida teenuseid ilma haigustesse nakatumiseta, siis

OLEME VÄGA ÕNNELIKUD!